BEBEK OYUN HALISI NASIL SEÇİLİR ?

BEBEK OYUN HALISI NASIL SEÇİLİR ?

BEBEK OYUN HALISI NASIL SEÇİLİR?

Merhaba sevgili anneler. Bebek oyun halısı nasıl seçilir? Bebeğimizin her zaman yanında olmak isteriz ama bu pek mümkün  olmuyor değil mi ? Evde çalışan anne ya da işte çalışan anne de  olsak bizimde gün içinde kişisel ihtiyaçlarımız olabiliyor.  Peki her an bebeğimizin yanında olamasak da o düştüğünde bir  darbe olmasın, bebek cildi zarar görmesin diye  ne yapabiliriz ? Hepimizin aklına ilk gelen oyun halısı oldu  değil mi?  Bebek oyun  halısı nasıl seçilir?  Bebek oyun halısının  faydaları nelerdir?

"<yoastmark

Bebeğiniz yaşı gereği oyun halısının üzerinde bulunan her parçayı ağzına götürecektir. Bu yüzden seçeceğiniz oyun minderinin, yıkanıp silinebilen, kir tutmayan özellikte, kaliteli ve doğal malzemelerden tasarlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir.  Halının deseninde kullanılan boyaların kesinlikle bebek sağlığına
uygun olması gerekir. Kullanım açısından kolaylık sağlaması için hafif, katlanabilen ve taşınabilme özellikte olanları
tercih edilmelidir.

0-2 yaş aralığı bebeklerin güven duygusunu geliştirdikleri en önemli dönemdir. Çünkü ileride güven problemi yaşamamak bu yaş aralığındaki güven duygusuna bağlıdır.  Bu yüzden çocukların hem kendini güvende hissedeceği hem de eğlenceli vakit geçireceği oyun halıları vardır.  Çocuklar için özel olarak üretilen bu oyun halıları üzerinde bulunan farklı renkler, eğlenceli desenlerle çocuğunuzun ilgisini  çekerek onların sıkılmasını engeller. Dolayısıyla keyifli vakit geçirmelerini kolaylaştırır. Oyun halıları bebeğinizin hem zihinsel gelişimine hem de fiziksel gelişimine fayda sağlar.

BEBEK OYUN HALISININ FAYDALARI NELERDİR ?

0-6 yaş bebekler için oyun halısı

Bebeğiniz bu dönemlerde henüz oturma, emekleme gibi eylemleri gerçekleştiremezler. Dolayısıyla yatar pozisyonda olması zorunludur. Bebekler oyun halısının yumuşak zemininde  yatar pozisyondayken oyuncaklara  uzanarak keyifli vakit geçirebilmektedir.

6-12 Ay Bebekler İçin oyun halısı

Bebeğiniz artık bu dönemde oturma ve emekleme eylemini kolayca gerçekleştirebilmektedir.
Bu nedenle oyuncaklarla ister oyun halısının barı üzerinde ister bardan çıkararak oturduğu yerde bağımsız bir şekilde oynayabilmektedir.

0-12 yaş bebekler için oyun halısı

Bebekler genellikle 1 yaşından sonra yürümeye başlar. Bebeğiniz yürümeye başladığında
kendisi istemediği müddetçe oyun halısı üzerinde onu tutmanız oldukça zordur. Oyun matının üzerindeki aparatları çıkartarak çocuğunuzun oyuncaklarıyla oynayabileceği
hijyenik bir alan oluşturabilirsiniz.

Güzel günler dilerim.

Bebekler için bir başka aktivite önerisi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://bebegimizoldu.com/kolik-bebekler-icin/

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.