BİRİNİN SENİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ NASIL ANLARSIN?

BİRİNİN SENİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ NASIL ANLARSIN?

BİRİNİN SENİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ NASIL ANLARSIN?

Birinin seni gerçekten sevdiğini nasıl anlarsın? Aslına bakarsanız bu soruyu cevaplamak çokta zor değil.

Çünkü seven biri, sevdiğini her haliyle belli eder. Sevgi kelimesi,” insanı, bir kimseye ya da şeye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten içsel duygu, sevme duygusu” olarak tanımlanır. Ama bence sevgi kelimesi, sadakat ve fedakarlıkla eş anlamlıdır. Tabii ki karşındaki kişinin kalbinin içine girip, seni ne kadar sevdiğini anlaman, mümkün değildir. Ama seni gerçekten sevdiğini anlamanın yolları da yok diyemem.

BİRİNİN SENİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ NASIL ANLARSIN?
Birinin seni gerçekten sevdiğini nasıl anlarsın?

Peki seni gerçekten sevdiğini nasıl anlayabilirsin?

Yazımın başında da dediğim gibi, aslında bu soruyu cevaplamak zor değil çünkü ne kadar çabalarsan çabala karşındakinin, seni kalbine sığdırabildiği kadar sevilirsin. Ayrıca bunu muhakkak hissedersin. Saf, çıkarsız, koşulsuz bir duyguyla yaklaşan kişi, seni gerçekten sevmeye zaten hazırdır. Yani onu, seni sevmesi için ikna edemezsin, sevmesini sağlamak için girdiğin şekillerin de bir faydası olmaz. Bunlar sadece kısa süreli hoşlantılar olarak kalır ve sende karşındakinin anılarından biri olarak kalırsın. O yüzden seni gerçekten sevip sevmediği ile değil, zamanla sevginizin ne denli güçlendiği ile ilgilenmen gerek. Hatta bununla ilgili en sevdiğim sözlerden biri de şudur.
” Önemli olan zamana bırakmak değil, zamanla bırakmamaktır.” Nazım Hikmet RAN.

Seni gerçekten seven kişi, maddi hiçbir şey ile ilgilenmez. Onun için önemli olan senin manevi zenginliğindir. Çıkarlar gözetmez. Mücadeleden asla korkmaz. Seninle tüm engelleri yıkmaya, herşeye, herkese karşı çıkmaya hazır konumdadır. Sana karşı içinde asla bitmek tükenmek bilmeyen bir özlem duygusu vardır. Sesini duymak, gülüşüne tanıklık etmek hatta sadece yanında yürümek bile mutlu eder onu. Her koşulda, daima sana ayıracak vakti vardır. Hataların olduğunda da olayların düzelmesi yönünde sana destek olur. Sağlıklı bir ilişkide, çiftlerin olumsuz yönlerini görmezden gelmesi doğru bulunmaz. Aksine olumsuz yönlerin olumlu bir şekilde değişmesi için beraber hareket edilmelidir.

Özetle, birinin seni gerçekten sevdiğini anlamak istiyorsan, önce kendi kalbine bu soruyu sormalısın. ” Acaba ben onu gerçekten seviyor muyum” diye. Bu sorunun cevabı evet ise büyük ihtimalle o da seni gerçekten seviyordur. Tabii ki yukarıda belirttiğimiz koşullar her ikiniz için de geçerli. Sevginiz her zaman temiz ve berrak olmalıdır. Ki hiçbir kötülüğe, hiçbir kirliliğe tahammülü olmasın.

Ruh eşinizi bulmanız dileğiyle.

https://bebegimizoldu.com/dogru-es-nasil-bulunur/

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.