BOŞANMAYA DOĞRU GİDEN BİR EVLİLİK NASIL KURTARILIR?

Boşanmaya doğru giden bir evlilik nasıl kurtarılır?

BOŞANMAYA DOĞRU GİDEN BİR EVLİLİK NASIL KURTARILIR?

Boşanmaya doğru giden bir evlilik nasıl kurtarılır? Mutlu giden bir evlilik neden biter? Görünüşte birbirini çok seven çiftlerin, ayrılık haberini aldığınızda çok şaşırıyorsunuz değil mi? Boşanmak ne zaman bu kadar kolay hale geldi? Evlilikleri bitiren sebepler neler?

Evliliklerin bitiş nedeni bazen çok küçük sebepler olabiliyor. Sevgili iken yakalanan uyum maalesef evlendikten sonra çok çabuk bozulabiliyor. Çünkü sevgi bazen her şeyi tolere etmeye yetemeyebiliyor. Özellikle de çiftlerden biri henüz evlilik olgunluğuna ulaşmamışsa, sorumluluklarını yerine getiremiyorsa durum ayrılıkla sonuçlanabiliyor.

Boşanmaya doğru giden bir evlilik nasıl kurtarılır?
Boşanmaya doğru giden bir evlilik nasıl kurtarılır?

Eğer sevdiğiniz kişi ile evlenmeyi düşünüyorsanız, ona karşı tamamen kendiniz olun, yani sırf onun kalbini kazanmak ve evlenebilmek için olmadığınız biriymiş gibi davranmayın. Aksi takdirde karşınızdaki kişinin güvenini alt üst etmiş olacaksınız. Bırakın eşiniz sizi siz olduğunuz için sevsin. Bütün duygularınızla, bütün davranışlarınızla sizi kabul etsin. Güvensizlikle ve yalanlarla dolu başlayan bir evliliğin bitişi kaçınılmazdır. Bunu unutmamak gerek.

Başka bir bakış açısıyla değerlendirdiğimizde insanlar artık çoğunlukla evlenmiş olmak için evleniyor. Gerçekten bir hayatı paylaşabilecek olma düşüncesinden uzak, karşısındaki insanı iyi tanımadan, toplumun gözünde evlenip barklanmış olmak için ve hayat standartlarını güvence altına almak için evleniyorlar. Hal böyle olunca da evlilik kısa süre içerisinde boşanma ile sonuçlanıyor.

Bir de çok sevip, aşık olarak evlenen çiftler var ki, onlar da evlendikleri zaman bazı şeylerin değişebileceğini hesaba katmıyorlar. Günümüzde ne yazık ki artık farklı düşüncelere saygı gösterilmiyor. Hoşgörü duygusu oldukça az ve tahammül etme sınırı çok düşük. Bunlarla beraber anlayış ve uyumda aradan çekilince ayrılık kaçınılmaz bir son haline geliyor.

Peki boşanmaya doğru giden evliliğimizi nasıl kurtarabiliriz?

 1. Çatışmalar, kavgalar her evlilikte olur. Bu kavgaları ve tartışmaları olduğundan daha kötü göstermeye çalışmayın. Anlaşmazlık yaratan nedenleri medeni bir şekilde konuşun. Anlaşmak için sebepler arayın.
 2. Sorunlarınızı çözerken mutlaka tarafsız olun. Durumu her iki taraf için de değerlendirin. Öz eleştiri yaparak karşı tarafın güvende olduğunu hissettirin.
 3. Eşinizle aranıza kimsenin girmesine izin vermeyin. Buna sizin içinde büyüdüğünüz aile de dahil. ( Anne, baba, kardeş)
 4. Eğer sıkıntının temel kayrağı maddi imkansızlıklar ise beraber mücadele etmeye hazır olduğunuzu gösterin. Bunu gerçekten uygulayın.
 5. Romantizmden vazgeçmeyin. Sevgiliyken yaşadığınız heyecanı geri kazanın.
 6. Evliliğinizi öncelik haline getirin. Her anınızda aklınızda eşiniz olsun. Her duygunuzu birlikte paylaşın.
 7. Karşılıklı beğenmediğiniz davranışlarınızı dürüstçe konuşun. Yumuşak tavırlarla törpülenmesini istediğiniz davranışlarınızı birlikte gözden geçirin.
 8. Baş başa zaman geçirmek için fırsatlar yaratın. Hatta böyle zamanlarda küçük bir tatil çok iyi gelecektir.
 9. Bencilce hareket etmekten kaçının. Tüm sorunları kendi tarafınızdan değerlendirmeniz çatışmaları tekrar gündeme getirecektir.
 10. Sevginizi dile getirmekten vazgeçmeyin. Eğer bazı durumları dile getirmekten çekiniyorsanız eşinize mektup yazabilirsiniz.
 11. Eğer çözümü birlikte bulamıyorsanız mutlaka bir aile terapistine gidin.

https://bebegimizoldu.com/

 

 

 

Related Posts

One thought on “BOŞANMAYA DOĞRU GİDEN BİR EVLİLİK NASIL KURTARILIR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.