ERKEN YAŞTA YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

ERKEN YAŞTA YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

ERKEN YAŞTA YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

Erken yaşta yabancı dil öğretimi. Yabancı dil öğretiminin erken yaşta yapılması, çocukların aklında daha kalıcı olduğu görülmektedir.

Artık sürekli gelişen ve değişen sosyal dünyaya adapte olmak için birden fazla yabancı dil öğrenme durumu zorunlu hale gelmektedir. Ebeveynler dil öğrenme konusunda bazı zorluklar yaşadığından, çocuklarının küçük yaşta ikinci bir yabancı dil öğrenmesine büyük önem vermektedirler. Bundan dolayı, pek çok anaokulu ve kreş çocuklara ikinci bir dil eğitimi vermektedir. Uzmanlara göre erken dönemde yabancı dil öğrenme yaşı 3. ve 4. yaştır. Çünkü bu dönemde çocuklar öğrenmeye açık, öğrendiğini tekrar etmeye ve günlük hayatlarında kullanmaya da meyilli olmaktadırlar. Tabii ki bu dönemde yabancı dil öğrenmeyen bir çocuğun daha sonraki zamanlarda öğrenemeyecek olması gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat öğrenim durumunun erken yaşta olması, çocuğun yabancı bir dile daha kolay adapte olmasını sağlayacaktır.

"<yoastmark

Erken yaşta yabancı dil öğretimi

ERKEN YAŞTA DİL ÖĞRENMENİN FAYDALARI

  • Okul öncesi yabancı bir dil öğrenen çocuk, öğrenirken eğlenir. Ayrıca çeşitli oyunlarla desteklenen yabancı dil eğitimi, çocuğun öğrendiklerinin akılda kalıcılığını arttırır.
  • Öğrenmeye açık olan çocuk, dil eğitimine kolay bir şekilde katılım sağlar.
  • Farklı bir dil öğrenmek, zekayı geliştirir. Çocuğun matematiksel ve bilimsel yeteneği artar.
  • Yabancı dil öğrenmek, çocuğun özgüveninin gelişmesinde ve farklılıklara kolay adapte olmasına fayda sağlar.
  • Çocuğun diğer dilleri öğrenme kapasitesi artar ve üçüncü bir dili daha kolay öğrenir.
  • Algıları açık olan çocuğun öğrenme süreci daha hızlı gelişir.

Ebeveyn olarak sizinde, çocuğunuza her gün en az 15 dakika boyunca yabancı dilde kitap okumanız, birlikte yabancı dilde şarkılar söylemeniz, oyunlar oynamanız, dolayısıyla çocuğunuzun yabancı dil öğretimini daha kolay hale getirecektir. Yine çocuğunuzun yaşına ve gelişimine uygun altyazılı yabancı dil film ve diziler izlemeniz de dil eğitimine faydalı olacaktır. Çocuklar, yabancı dili önce anlamaya başlarlar. Sonrasında ise anladıklarını telafuz ederler. Bu sebeple çocuğunuz ne kadar çok yabancı dile maruz kalırsa o kadar çabuk öğrenecektir.

Mutlu günler dilerim.

https://bebegimizoldu.com/bebeklerde-dil-gelisimi/

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.