KOLİK BEBEKLER İÇİN SPA

KOLİK BEBEKLER İÇİN  SPA

Bebekler için spa

Merhaba güzel anne ya da anne adayları

Hepimize bebeklerimiz için acaba ona nasıl faydam olur, ne yapsam güzel bir uyku çeker, ne yapsam gelişimini olumlu etkiler diye düşünüp dururuz öyle değil mi ?

Bebeklerin doğumdan sonra 6. Haftada yaklaşık 3 saat süren huzursuzlukları beklenen bir durumdur. Ayı ilerledikçe yanı 3-4 ay oldukça bu huzursuzluk sureleri 1-2 saate düşer  bu sancı huzursuzluk durumunun genel adı olarak kolik bebek, gazlı bir bebek diyebiliriz.

Tabi ki her bu durumda olan bebek kolik değildir.  Bebeklerin kolik sancıları, kabızlık, bebek reflüsü gibi rahatsızlıkları olur. Bu durumda bebeğin rahatlaması için spa seansı  tercih edebilirsiniz.

Kolik bebekler için spanın faydaları

Spa bebeklerin fiziksel ve ruhsal rahatlamasını sağlar. Özellikle uyku saatinden önce yapıldığında bilinç altı uykuya hazırlanır. Çoğu bebek bazen masajdan sonra uyuyakalır, bazen spa çıkışında yolda güzel bir uykuya dalar.

Spa seansı sırasında su içine verilen hidroterapi bebeklerin kas ve motor gelişimini destekler. Suyun şifacı gücü sayesinde bebekler rahatlar. Son zamanlar ailelerin de tercihi olan Spa, en iyi anne baba bebek aktivitelerinden diyebiliriz.

Genellikle spadan sonra yapılan masaj bebeklerin çok hoşuna gider çünkü özellikle eklemlerine yapıldığında dinlenirler.  Gaz sancılarını ve kabızlığı  hafifletir.  Bebeğinizle aranızdaki bağı güçlendirir.

Masajda kullanılan yağlarda çok önemlidir. Krem markalarından bebeğiniz cildi  için en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Sağlıklı günler 

Related Posts

2 thoughts on “KOLİK BEBEKLER İÇİN SPA

  1. Evet Spa icin faydalı diyorlar duymuştum.
    Teşekkürler bilginiz icin bende götürmeyi düşünüyordum

  2. Bizde oğlumuzu götürmüştük gerçekten çok rahatlatıcı gelmişti ve harika bir anı kaldı. Sizde çok güzel konuya değinmişsiniz teşekkürler elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.