KUSURSUZ SEVGİ'Lİ

KUSURSUZ SEVGİ’Lİ

Kusursuz ruhunu bana teslim ettiginden beri,

Ben, kendi kusurlarımı görür oldum sevgili.

Önceleri yaşamın, her gün yeni bir şeyler yapmak olduğunu zannederdim. Kırılan bir kalbin çabuk onarılmayacağını da. Yalanların bazen hayat kurtarıcı olduğunu da düşünürdüm. Mutlu aşkın olduğuna dair tek bir inancım da yoktu mesela.

Aşk başlı başına bir acı derdim sorsalar. Temiz sevgi, özel sevgi yok derdim. İnsanlar neyi öğreniyorlarsa onu tecrübe ediyorlar. Neyi yaşıyorlarsa ona inanıyorlar. Ne bileyim belki de birer görünmez perde iniyor gözlerimize. Bir fitne tohumu serpiliyor, kalplerimize. Yanımızdaki güzellikleri görememek ise cabası ve bizim tek yaptığımız hayatta kalma çabası. Üzgünüm ama böyle. Yani, böyleydi işte bir zamanlar. Ta ki gerçek sevgiyi görene dek.

Gerçek sevgi size hayatta her şeyin daha güzel olabileceğini öğretir. Düştüğünüzde, kalkma gayreti verir. Karamsar dünyanızdan kurtarır sizi. Yazı sevmeyi öğretir mesela. Kışın üşümeyi. Yağmurda ıslanmanın, hiçte kötü olmadığını aksine ıslanabilmenin verdiği cesareti tattırır. Yaşadığınız her şeyin bir sebebi olduğunu anlarsınız, tanıklık edersiniz.

Her güzellikte bir burukluk, her zorlukta bir mutluluk olduğunu görürsünüz. Tüm bunları tecrübe ederken ve öğrenirken yanınızda hissedersiniz onu. Yalnızlık duygusunu çoktan sıyırmışsınızdır üzerinizden. Bir olmayı, biz olmayı öğretir size. Sıcacık bir el uzatır, en soğuk düşüncelerinize. Hiç kaybetmek istemezsiniz onu. Hiç zarar görsün istemezsiniz. Korkarsınız incitmekten, üzmekten.

En güzeli de ne aslında biliyor musunuz?

-Güzel sevmek.

Karşılıklı güven ve sadakat. Pes etmemek hiçbir zorlukta. Vefanın ne olduğunu birlikte öğrenmek. Sevdiğinizde görmek umut kelimesinin karşılığını. Beraber göğüs germek her zorluğa, her engele. Varsa kusurlar beraberce törpülenebilir. Birlikte üstesinden gelinebilir. Yeter ki gayretiniz ve gönlünüz olsun geçirmeye. Her şey yoluna girer, anlamazsınız bile.

Kusuru da aramayın, kusursuzu da. Hem ne güzel demiş Mevlana “kusur arıyorsan, tüm aynalar senin.” Ne kadar da doğru değil mi? Kusurlarınızı bilmek her zaman sizi diğer insanlardan bir sıfır önde yapar. Önce kendini bilmeli, kendini tanımalı insan. Hem kusursuz olsak, bu hayat yolculuğunda düzelteceğimiz üzerine düşüneceğimiz ne kalır.

Ben derim ki.,

Sevmeye devam edin.

Kusursuzu aramayın.

Kusurlarla sevmeyi öğrenin.

Hem sevince,

İmkansız görünen tüm duvarlar yıkılır.

Her gönül kırıklığı ise yeniden onarılır.

Kalbinizi temiz tutun.

Güzel günler yakındır.

Hoşçakalın.

Sevgiyle kalın!

https://bebegimizoldu.com/

Related Posts

4 thoughts on “KUSURSUZ SEVGİ’Lİ

  1. Başarılar site harika sana ve ekibini tebrik ediyorum daha nicegüzel işler yapmanız dilegimle❤💜😍

  2. “Kusurlarla sevmeyi öğrenin” ne güzel yazmışsınız. Bunu başarabilen kaç kişiyiz ki şu hayatta. Yine mükemmel bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.