SEVİYORSANIZ VAZGEÇMEYİN

Daha önce yalnız yürüdüğünüz yollarda, artık beraber yürüyeceksiniz. Aynı yağmurun altında ıslanıp, aynı dualarda kabul olacaksınız. Bir olacaksınız, bütün olacaksınız. En büyük korkulardan sıyrılıp en güzel duyguları giyineceksiniz.

Başka hüzünlere dolan göz yaşlarınız, birbirinize dönüp, aynı yöne akacak. Bir bilse insan, bir emin olsa…

Kaderin o, nasibin o. Ama o zaman da aşkın anlamı kalır mı ki. Hayallerinizin gölgesinde buluştuğunuz zamanlar, aynı cesareti yaşayıp, aynı korkulara yenilmez savaşlar açacaksınız. Hatalar yapıp, üzüleceksiniz belkide. Kırılacak, küseceksiniz çocuk gibi. Önemli olan yara almamak değil mi? Ama bilin ki, o tecrübe ettiklerinizdir, artık yaşayacağınız o güzel günlerin sebebi.

Hüzünleri, geçmişe birlikte savururken, en kaygısız halinizle yoluna düşeceksiniz, sevdiğinizin. Tereddütlere de hiç yer vermeyeceksiniz, üstelik. Söndürmeyeceksiniz içinizdeki ışığı. Hiç karanlık cümleler olmayacak masalınızda. Birbirinize ait ne varsa benimseyecek ve devam edeceksiniz yolunuza.

Elbette bazen o yollarda taşlar da batacak ayağınıza, canınız da acıyacak. Ama içinizde taşıdığınız o umut ışığı, döndürmeyecek sizi, yolunuzdan. Birbirinize duyduğunuz güven duygusundan alacaksınız gücünüzü. Yarım bırakmak, yarım kalmak sizin hislerinize uygun düşmeyecek. Kararınızda sabit kalarak, hislerinizden emin olarak atacaksınız adımlarınızı.

Hatırlayın, onu tanıyınca başladı özgürlüğü, ruhunuzun. Bir serçe gibi çırpınışı, kanatlarınızın. Geçmeyen günler geçer, ilerlemeyen vakitler hızlanır oldu. Siz yalnız aşıklar kentine mensuptunuz o ise seven yürekler diyarına.Aslına bakarsanız o olmadan, körebeydiniz kendi hatalarınıza. Sanki aşkı yarım kalanların hasretinde, kavuşamayanların ise kalplerinde yaşıyor gibisiniz öyle değil mi? Bütün umutsuzlara umut olmuş, evsizlere yuva olmuş gibisiniz. Bu gücü nereden aldığınızı sorsalar, verecek tek cevabınızın “umut” olduğunu bilmeyecekler hiç. Ömrünüzün tek muhattabını, nefesinizin sahibinden dilediğinizi, anlamayacaklar. Ama siz yine de sımsıkı bağlanacaksınız birbirinize. El ele gidecekseniz, umut yüklü baharlara. Omuz omuza, sırt sırta vererek geleceksiniz her şeyin üstesinden. Hiç kimse, hiç bir şey korkutmasın sizi.

Sözün özü, eğer gerçekten seviyorsanız hiç kaybetmeyeceksiniz umudunuzu.

https://bebegimizoldu.com/

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.