TORUN SEVGİSİ

TORUN SEVGİSİ

Torun sevgisi. Anneanneler, babaanneler, dedeler !

Biliyorum ki torun sevgisi, sizin içinizde çok çok özel bir yer teşkil ediyor. Evladınızdan sonra torununuz ile ilgilenmek, bakımını üstlenmek hatta onunla parka gitmek bile ne kadar mutlu ediyor sizleri. Adeta hayata tekrar bağlanmanıza sebep oluyor, torun sevginiz. “Evlat ceviz ise torun da ceviz içi” dersiniz ya anlatmaya söz bulamazsınız, sevginizi. O yüzden bu yazıyı da bizler için öneminizi vurgulamak adına paylaşıyoruz. İyi ki varsınız.

 

Evlat sahibi olmanın güzelliği tarif edilemez. Evet ama bir de ondan bir canın dünyaya geldiğini düşünsenize. Allah’ım bu duyguyu isteyen herkese tattırsın inşallah.

TORUN SEVGİSİ
TORUN SEVGİSİ

Bakın bir anneanne, torununu gördüğü ilk anı nasıl anlatıyor:

“Peygamber efendimiz( sav ), torun sevgisi nin evlat sevgisinin, anne baba sevgisinin önüne geçtiğini söylemiştir. Büyüklerimizden duyardık; torun sevgisi bir başka derlerdi. Hiçbir şeyin önüne koyamayız derlerdi. Bunu duymak çok hoşumuza giderdi.

Demek ki böyle bir şey torunu sevmek derdik. Öyle bir zaman geçiyor ki bu devran öyle bir dönüyor ki insan anlamadan bu güzel duygunun sahibi oluveriyor. Evet benim de güzel mi güzel bir torunum oluverdi Rabb’imden daha ne isterdim ki. Onu ilk görüşümü hiç bir zaman unutmam ve unutamam. Yumuk yumuk bakışları insanın içini ısıtan sıcaklığı, sevgisi, kalbime birden düşüverdi işte bu torun sevgisi dedim. Benim canımın canı dedim kokladım sevdim ve gözyaşlarımı tutamadım. Evde onunla ilgilenmem, beraber zaman geçirmemiz bizi sımsıkı bir şekilde daha da birbirimize bağladı. Onunla oynamak, yanında olmak, her şeyi paylaşmak, büyüdüğüne tanıklık etmek ve ona asla “hayır” kelimesini kullanamamak sevgilerin en büyüğünden olsa gerek.

Torunum cennet kokulum, meleğim seni çok seviyorum ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. Gün geçtikçe sevgin artarak devam ediyor Emin ol hep hareketli ve capcanlı olacak sana olan sevgim. Seninle yeniden doğdum yeniden seninle var olacağım.”

SİZDEN GELENLER

ÖMÜR EMEKLİCE

https://bebegimizoldu.com/ailede-annenin-onemi/

3 thoughts on “TORUN SEVGİSİ

  1. Yaa ne kadar da tatlısınız Ömür hanım. Henüz torun sahibi olmasam da iliklerime kadar hissettim bu büyük sevgiyi. Kaleminize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.